6 Mart 2024 Cihannumma Editör Ekibi

Tarım'ın Geleceği Çalıştayı Niğde'de İcra Edildi

Cihannüma Dayanışma ve İş Birliği Derneğimizin düzenlemiş olduğu “Tarımın Geleceği Çalıştayı” Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 13-14 Ekim 2023 tarihlerinde Niğde’de düzenlendi.  Saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan Çalıştayın açılışında Cihannüma Niğde İl Temsilcisi Hacı Emin Bozbuğa, Muhterem Genel Başkanımız Sn. Av. Rıza Yorulmaz, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Belediye Başkanı Sn. Emrah Özdemir, Niğde Valisi Sn. Cahit Çelik birer konuşma yaptı.


İki gün süren Çalıştayda, altı masada akademisyen, bürokrat ve tarımın sektöründen birçok temsilcisinden oluşan 60 kişiyle; Gıda Temini ve Kuraklık, Kaba Yem Üretimi ve Hayvancılık, Tarımda Kırsal Kalkınma Yatırımları ve Destekleri, Tarımda Dijital Dönüşüm, Tarımsal Pazarlama ve Sorunları, Gelecekteki Tarımsal Riskler ve Sorunlar başlıkları altında tarımsal yapının güçlü ve zayıf yönleri analiz edilmeye çalışıldı. 


Çalıştay sonucunda elde edilen çıktılar en kıs zamanda raporlanıp basılarak kamuoyu, basın ve ilgili kuruluşlarla paylaşılacaktır.
 

Whatsapp Whatsapp