29 Mayıs 2024 Cihannumma Editör Ekibi

Spor ve Ahlak Çalıştayı İcra Edildi

Cihannüma Derneğimiz öncülüğünde düzenlenen, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın paydaş olduğu Spor ve Ahlâk Çalıştayı tamamlandı.

Alanında uzman akademisyenler, spor adamları ve bürokratların katılımıyla ve toplam 4 oturumda icra edilen çalıştay, 24-25 Mayıs 2024 tarihlerinde Düzce'de gerçekleşti.

Çalıştay, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Açılışta konuşan Genel Başkanımız Rıza Yorulmaz, çalıştayın gençlerin topluma yararlı bireyler olması adına hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Türkiye'nin, İslam kültür ve medeniyetiyle beslenen, Anadolu insanıyla maya tutan güçlü değerleri olduğunu dile getiren Yorulmaz, bu değerlerin her ne pahasına olursa olsun korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini vurguladı.

"Hayatımızın her alanında olması gerektiği gibi spor konusunda da bu değerlerin hakim kılınması elzemdir. Bu konuda sporculara, spor adamlarına, spor medyasına, spor bürokrasisine, spor yöneticilerine ve devletimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Sporun tüm bileşenlerine buradan şu hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz: Sporun ana gayesi barış, dostluk ve kardeşliktir. Sporun ruhu ise centilmenliktir. Kazananı tebrik etmek ve kaybedeni teselli etmek bir erdemdir. Özellikle kulüp yöneticilerimiz ayrıştırıcı değil, birleştirici bir dil kullanmalıdır." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu da konuşmasında, “Spor yalnızca bedensel bir aktivite değildir. Ahlaki ve estetik yönüyle gençler üzerinde önemli katkılar sunduğunu da unutmamak gerekir.” sözleriyle konuşmasına başladı. Türkiye ve dünya sporunda, Arda Güler ve Muhammed Ali gibi önemli rol modellere ihtiyaç olduğunu dile getiren Enes Eminoğlu, Türkiye gençliği ve Türkiye geleceği için kıymetli bir çalışma olan “Spor ve Ahlak Çalıştayı”nın düzenlenmesine vesile olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ifade etti.

Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu'ndaki çalıştaya Genel Başkanımız Rıza Yorulmaz'la birlikte Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Enes Eminoğlu, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Belediye Başkanı Faruk Özlü, Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir ve davetliler katıldı.

Whatsapp Whatsapp